Poolvääriskivid

Ahhaat

Ahhaat loob emotsionaalse, füüsilise ja intellektuaalse tasakaalu. Ahhaat on leevendav ja rahustav kivi. Psühholoogiliselt kergendab ahhaat iseendaga leppimist. Suurendab enesekindlust. Ahhaat soodustab vaimset tööd – parandab keskendumist, taju ja analüüsivõimet. Emotsionaalselt aitab ahhaat üle saada negatiivsusest ja südamevalust. See ravitseb sisemist viha, turgutab armastust ja julgust uuesti alustada.

Akvamariin

Akvamariin on julguse kivi. Selle rahustavad energiad vähendavad stressi ja vaigistavad meelt. Akvamariin rahustab meelt, eemaldades kõrvalised mõtted. See leevendab hirme ja suurendab tundlikkust.

Amasoniit

Amasoniit on erakordselt mahendava mõjuga kivi. See rahustab aju ja närvisüsteemi ning hoiab organismi terve. See on kivi, mis aitab teil näha probleemi mõlemat külge või erinevaid vaatenurki. Emotsionaalsel tasandil pehmendab amasoniit emotsionaalset traumat, leevendades muret ja hirmu. See hajutab negatiivset energiat ja pahandavaid asjaolusid.

Ametüst

Ametüst on erakordselt võimas ja kaitsev kivi. See kaitseb psüühiliste rünnete eest, muutes ründe energia armastuseks. Ametüst saab jagu igat liiki sõltuvusest ja blokeeringutest. Ametüst on erakordselt kasulik meelele, rahustades või ergutades vastavalt vajadusele. Ametüst kaitseb korduvate halbade unenägude eest, parandab mälu ja suurendab motivatsiooni, andes võime seada realistlikke eesmärke. See hajutab viha, raevu, hirmu ja ärevust. Leevendades kurbust ja leina, aitab see leppida kaotusega.

Angeliit

Angeliit esindab rahu ja vendlust. Ta pakub kaitset kehale. Angeliit aitab tõtt rääkida, muudab kaastundlikumaks ja leplikumaks. Ta leevendab hingerahu, tuues sügava rahu- ja rahulikkusetunde.

Aventuriin

Aventuriin on väga võimas jõukuse kivi. See kristall neutraliseerib negatiivsed olukorrad ja pöörab need ümber. Psühholoogiliselt tugevdab aventuriin liidriomadusi ja otsustavust. See edendab kaastunnet ja empaatiat ning soodustab sihikindlust. Aventuriin leevendab viha ja ärritust. Füüsiliselt soodustab aventuriin head enesetunnet.

Roheline aventuriin on lohutaja ja südame ravitseja. Vabastab negatiivsetest emotsioonidest ja mõtetest. Annab inimesele hea enesetunde ja meelerahu.

Dumortieriit

Dumortieriit aitab olla jaatava ellusuhtumisega ja jääda hingelt nooreks. Dumortieriit aitab enda eest seista, pakkudes kannatlikkust ja julgust. See aitab liigse erutuvuse korral rahuneda, soodustab erapooletust ja edendab enesest hoolimist ning elust rõõmu tundmist. See on kasulik, kes puutuvad igapäevaselt kokku kriisi ja traumaga. Abistab lavahirmust, häbelikkusest, stressist, foobiatest, unetusest, paanikast, hirmust, depressioonist ja kangekaelsusest üle saamisel.

Hauliit

Hauliit on äärmiselt rahustav kivi ja aitab unetuse vastu. Hauliit õpetab kannatlikkust, aidates jagu saada raevust ja kontrollimatust vihast. Ta imab endasse nii teie kui teie poole suunatud viha. See aitab üle saada ka isekusest, tugevdades positiivseid iseloomujooni. Kivi tugevdab mälu ja teadmisjanu.

Hematiit

Hematiit on eriti tõhus maandaja ja kaitsekivi. See harmoniseerib meelt, keha ja vaimu. Hematiit blokeerib negatiivse energia. Psühholoogiliselt on hematiit tugev abimees. See toetab pelglikke naisi, ergutab enesehinnangut ja ellujäämisvõimet, tugevdab tahtejõudu ja soodustab usaldusväärsust. See on kasulik kivi, kui tahate üle saada sundidest ja sõltuvustest. See on kasulik kivi matemaatika ja tehniliste erialade õppimisel.

Jaad

Jaad on puhtuse ja rahulikkuse sümbol. Jaad suurendab armastust ja hoolivust. See on kaitsev kivi, mis hoiab kandjat kahju eest ja loob harmooniat. Usutakse, et see tõmbab ligi head õnne ja sõprust. Jaad edendab iseseisvust, vabastab negatiivsetest mõtetest ja rahustab meelt. Ta aitab vabaks lasta emotsioone, eriti ärritust.

Jaspis

Jaspist tuntakse kui “ülimat hoolitsejat”. See toetab ja hoiab stressiaegadel ning toob hinge rahulikkust ja terviklikkust. Jaspis tuletab inimestele meelde, et üksteist on vaja aidata. Psüholoogiliselt annab jaspis meelekindlust kõigi püüdluste puhul. Vaimsel tasandil soodustab jaspis kiiret mõtlemist, edendab organisatsioonilisi võimeid ning projektide elluviimist. See ergutab kujutlusvõimet ja aitab ideid ellu viia. Jaspis toetab keha pikaajalise haiguse või haiglas olemise korral ja annab kogu organismile uut energiat.

Kaltsedon

Sinine kaltsedon on loovuse kivi, mis avab meele uutele ideedele ja aitab uusi olukordi vastu võtta. Annab vaimset paindlikkust ja sõnalist osavust, suurendades kuulamis- ja suhtlusoskust. See stimuleerib võimet õppida teisi keeli ja parandab mälu. Kivi teeb südame kergeks ja annab võime optimistlikumalt tulevikku vaadata.

Karneool

Karneool maandab ja ankurdab teid hetkereaalsusesse. Kivi on oivaline elujõu ja motivatsiooni taastaja ning loovuse ergutaja. Karneool annab julgust, edendab positiivseid eluvalikuid, hajutab apaatiat ja motiveerib edule äris ja teistes tegevustes. Karneool on kasulik igat sorti ahistamisest vabanemisel. Emotsionaalses plaanis on see kivi võimas kaitse kadeduse, raevu ja pahameele eest.

Kassisilm

Kassisilma kantakse, et säilitada nooruslikkust ja ilu. Ta kaitseb negatiivse energia eest. Toob head õnne, meelerahu ja eneseusaldust. Kassisilm annab kandjale rikkust ja aitab seda säilitada.

Korall

Korall on kire ja armastuse energia kandja. Korall suurendab viljakust ja aitab luua ema-lapse vahelist ühendust. Korall tõmbab ligi armastust ja küllust. Ta leevendab stressi, toob sisemist rahu ja tugevust.

Kuukivi

Kuukivi on “uute alguste” kivi. Ta edendab intuitsiooni ja empaatiat. Kuukivi mõjub rahustavalt, kui olukordadele ja emotsionaalsetele mõjuritele reageeritakse liiga ägedalt. Kuukivi rahustab ebastabiilsust ja stressi ning tasakaalustab tundeid. Soodustab kaastunnet ja meelerahu, stimuleerib kirge, seksuaalsust ja eneseusaldust.

Kvarts

Kvarts on tõeline meistertervendaja ja seda võib kasutada iga haigusseisundi puhul.  Kvarts tasakaalustab ja puhastab aurat ja organismi ning rahustab kogu närvisüsteemi, annab jõudu ja vitaalsust. Ta suudab lahustada kehasse kogunenud emotsionaalseid blokeeringuid.

Laavakivi

Laavakivi rahustab emotsioone. Ta kaitseb ja pakub tuge, kui Sinu elus toimuvad muutused. Laavakivi aitab viha maandada.

Labradoriit

Labradoriit on müstiline ja kaitsev kivi, valgusetooja. Surub maha hirmud ja ebakindluse, tugevdab usku iseendasse. Labradoriit käevõru rahustab üliaktiivset meelt ja annab energiat kujutlusvõimele, tuues esile uusi ideid. Labradoriit on toetav kaaslane muutustes, andes tugevust ja visadust.

Larvikiit

Larvikiit on kaitsev ja maandav kivi. Ta tõrjub negatiivset energiat. Larvikiit õpetab kannatlikkust ja toetab asjade lõpuleviimist. Larvikiit aitab teha raskeid otsuseid, mis ei põhineks emotsioonidel. Larvikiit aitab talletada kergemini uut informatsiooni. Ta aitab uute situatsioonidega kergemini kohaneda.

Lasuriit ehk lapis lazuli

Lasuriit ehk Lapis Lazuli on kaitsev kivi – ta tunneb ära psüühilise ründe, blokeerib selle ja suunab energia tagasi selle allika juurde. Lasuriit vabastab kiiresti stressist, luues sügava rahuseisundi. Lasuriit julgustab võtma endale eluülesannet. See ilmutab sisemist tõde, suurendab eneseteadlikkust ning võimaldab eneseväljendust vabalt ja kompromisse tegemata. See kivi annab inimesele kestvat ausust, kaastunnet ja õiglust. Lasuriit seob armastus- ja sõprussuhteid ning abistab tunnete ja emotsioonide väljendamises.

Liivakivi

Liivakivi aitab saavutada eesmärke, toetab loovust ja suhteid. Ta aitab selgelt mõelda. Leevendab tujukust, aitab keerulistes olukordades rhulikuks jääda ja tasakaalustab emotsioone. Liivakivi on kaitsev kivi, mis suunab soovimatu energia kandjast eemale.

Lumiobsidiaan

Lumiobsidiaan on võimas kaitsev kivi. Kivi blokeerib psüühilise ründe ja kõrvaldab negatiivseid vaimseid mõjusid. See kivi rahustab ja mahendab. Ta õpetab teid hindama nii vigu kui edu. Lumiobsidiaan on puhtuse kivi, mis annab kehale, meelele ja vaimule tasakaalu. Ta aitab ära tunda ja vabaks lasta valesid mõttemalle ja stressitekitavaid meelemustreid. See suurendab sisemist keskendumist.

Mäekristall

Mäekristall on tõeline meistertervendaja ja seda võib kasutada iga haigusseisundi puhul.  Mäekristall tasakaalustab ja puhastab aurat ja organismi ning rahustab kogu närvisüsteemi, annab jõudu ja vitaalsust. Ta suudab lahustada kehasse kogunenud emotsionaalseid blokeeringuid.

Malahhiit

Malahhiit on võimas kivi. See neelab kergesti negatiivset energiat. Kivi avab südame tingimatule armastusele. Malahhiit innustab riskide võtmist ja muutust. See vabastab keeldudest ja julgustab tundeid väljendama. See vähendab häbelikkust ja toetab sõprust.  Malahhiit aitab leevendada vaimset rahutust, teritab tähelepanuvõimet ja aitab rasketest asjadest aru saada.

Oonüks

Must oonüks on jõudeandev kivi. See annab tuge raskete või segaste olukordade puhul. Oonüks tugevdab elujõudu, püsivust ja visadust. Oonüks on vaimne toonikum, mis leevendab kõikehõlmavaid hirme ja muresid. Oonüksilt pärineb hindamatu kink- võime targalt otsustada.

Päikesekivi

Päikesekivi on rõõmurikas, sära inspireeriv kivi. See annab elurõõmu ja hea enesetunde ning tugevdab intuitsiooni. Kui elumõnu on kadunud, taastab päikesekivi selle ja aitab teil enda eest hoolitseda. Hoidke päikesekivi alati enda juures, kui teil on raske öelda ei ja kui te pidevalt ohverdate end teiste heaks.

Pärl

Pärl on süütuse ja puhta südame kristall. See aitab ennast aktsepteerida ja olla enda vastu aus. Pärl ergutab naiselikke väärtusi – seksuaalsus, tarkus, puhtus, truudus ja vooruslikkus. Aitab tundeid kontrollida ja fookustab mõistust.

Pärlikarp/Pärlmutter

Pärlmutter leevendab stressi. Ta aitab üle saada hirmudest ning mõjub rahustavalt halva iseloomu korral. Pärlmutter toetab armastuse väljendamist, aitab teha selgeid otsuseid. Pärlmutter kaitseb negatiivsete mõjude eest.

Preniit

Hele preniit on tingimatu armastuse kivi ja kristall tervendaja enda ravitsemiseks. See on kivi, mis võimaldab teil alati kõigeks valmis olla. Preniit loob meelerahu ja kaitset. Hea feng shui kivina aitab preniit korda luua, hõlbustades mittevajaliku vabakslaskmisest. Psühholoogiliselt mahendab preniit õudusunenägusid, foobiaid ja sügavaid hirme.

Rodoniit

Rodoniit on emotsionaalne tasakaalustaja, mis toidab armastust ja innustab inimkonna vendlust. See suudab näidata probleemi mõlemat külge. Kivi ergutab, puhastab ja aktiveerib südant. Kasuliku esmaabikivina ravib rodoniit emotsionaalset šokki ja paanikat. See kivi on äärmiselt kasulik emotsionaalse enesehävituse, kaassõltuvuse ja ahistamise puhul. Rodoniit tasakaalustab ja liidab füüsilisi ja vaimseid energiaid. See ehitab üles usalduse ja mahendab meeltesegadust.

Roosa kvarts

Roosa kvarts on tingimatu armastuse ja lõputu rahu kivi. See õpetab armastuse tõelist olemust, ta puhastab ja avab südame kõigil tasanditel ning toob sügavat sisemist tervenemist ja enesearmastust. See on rahustav ja veenev, mis on suurepärane trauma või kriisi korral. Roosa kvarts tõmbab uut armastust ligi ja olemasolevates suhetes taastab see usalduse ja harmoonia. Roosa kvarts eemaldab õrnalt negatiivse energia ja asendab selle armastavate võngetega.

Rubiin tsoisiidis (anioliit)

Rubiin tsoisiidis (anioliit) on suureks abiks hinge tervenemisele. Aitab üle saada hirmudest, muudab negatiivsed võnked positiivseteks. Ta toetab meelt ja elujõudu, tasakaalustab tundeelu ja suurendab optimismi.

Serpentiin

Serpentiin ehk New Jade on maandav kivi. Psühholoogiliselt aitab serpentiin tekitada tunde, et kontrollite oma elu rohkem. See korrigeerib vaimseid ja emotsionaalseid tasakaalutusi ning abistab tervendava energia teadlikul suunamisel probleemsete alade poole. Füüsiliselt on serpentiin äärmiselt puhastav. Arvatakse, et see tagab pika ea.

Sodaliit

Sodaliit on oivaline kivi meele jaoks. See soodustab ratsionaalset mõtet, objektiivsust, tõde ja intuitiivset taju koos oma tunnete sõnastamisega. Psühholoogiliselt loob see kivi emotsionaalset tasakaalu ja rahustab paanikahoogusid. Sodaliit tõstab enesehinnangut ja suurendab eneseusaldust.

Suitsukvarts

Suitsukvarts on üks kõige tõhusamaid maandavaid ja ankurdavaid kive. Kivi on suurepärane stressileevendaja. See aitab kannatlikult taluda raskeid aegu ja leida õiget lahendust. Psühholoogiliselt leevendab suitsukvarts hirmu, vähendab depressiooni ja toob meelerahu. See lahendab vastuolusid ja suurendab keskendumist.

Tiigrisilm

Tiigrisilm on kaitsev kivi. Ta annab tuge sihtide saavutamisel. Psühholoogiliselt ravitseb tiigrisilm enesehinnangu, enesekriitika ja blokeeritud loovusega seotud probleeme. Emotsionaalselt tasakaalustab tiigrisilm yin‘i ja yang‘i ning annab emotsionaalsele kehale energiat. See leevendab depressiooni ja parandab meeleolu.

Topaas

Topaas on leebe ja kaastundlik kivi, mis suunab energiat sinna, kus seda kõige rohkem vaja on. See rahustab, tervendab, ergastab, laeb ja annab uut informatsiooni. Topaas edendab tõde ja andestamist. See kõrvaldab kahtluse ja ebakindluse. Topaasi vibreeriv energia annab rõõmu, heldekäelisust, küllust ja head tervist. Seda on traditsiooniliselt tuntud armastuse ja rikkuse kivina, mis aitab edukalt sihile jõuda. Negatiivsus ei jää rõõmsameelse topaasi juures ellu. Kivi edendab avatust ja ausust, eneseteostust ning tungivat soovi arendada sisemist tarkust.

Turmaliin

Turmaliin on vaimne tervendaja, muudab negatiivsed mõttemallid positiivseteks. Aitab enese ja teiste mõistmist. Tugevdab eneseusaldust ja vähendab hirmu. Tõmbab ligi inspiratsiooni, kaastunnet, tolerantsi ja rikkust. Roosa turmaliin tõmbab ligi amastust.

Türkiis

Türkiis on kõige tõhusam tervendaja, mis annab tröösti vaimule ja heaolu kehale. Türkiis on kaitsev kivi ja hajutab negatiivset energiat. Vaimselt annab türkiis sisemist rahu ja abistab loovat väljendumist. Emotsionaalselt stabiliseerib türkiis meeleolumuutusi ja toob meelerahu. See ergutab romantilist armastust.

 

Allikas: J. Hall “Kristallide piibel”;

M. Ambre “Kristallide kuningriigi sõnumid”;

P. Permutt “Kristallide maailm”