Poolvääriskivid

​Poolvääriskivid, mida kasutame Siselly ehetes

Suurepärane kingitus - poolvääriskivid Ahhaat ja hematiit. Eesti disain.
Ahhaadiga ehted
Ahhaat
Ahhaat loob emotsionaalse, füüsilise ja intellektuaalse tasakaalu. Ahhaat on leevendav ja rahustav kivi. Psühholoogiliselt kergendab ahhaat iseendaga leppimist. Suurendab enesekindlust. Ahhaat soodustab vaimset tööd – parandab keskendumist, taju ja analüüsivõimet. Emotsionaalselt aitab ahhaat üle saada negatiivsusest ja südamevalust. See ravitseb sisemist viha, turgutab armastust ja julgust uuesti alustada.

Akvamariingiga Siselly ehted naistele
Akvamariiniga ehted
Akvamariin
Kaitse, suhtlus, rahu, julgus, kaastunne [2]

Suurepärane kingitus - poolvääriskivid Amasoniit ja pärl. Eesti disain.
Amasoniidiga ehted
Amasoniit
Amasoniit on erakordselt mahendava mõjuga kivi. See rahustab aju ja närvisüsteemi ning hoiab organismi terve. See on kivi, mis aitab teil näha probleemi mõlemat külge või erinevaid vaatenurki. Emotsionaalsel tasandil pehmendab amasoniit emotsionaalset traumat, leevendades muret ja hirmu. See hajutab negatiivset energiat ja pahandavaid asjaolusid.

Ametüstiga Siselly käevõrud, kõrvarõngad, ripatsid
Ametüstiga ehted
Ametüst
Rahu, kaitse, puhastumine, vägi, tarkus [2]

Suurepärane kingitus - poolvääriskivid Angeliit, oonüks ja hematiit. Eesti disain.
Angeliidiga ehted
Angeliit
Angeliit esindab rahu ja vendlust. Ta pakub kaitset kehale. Angeliit aitab tõtt rääkida, muudab kaastundlikumaks ja leplikumaks. Ta leevendab hingerahu, tuues sügava rahu- ja rahulikkusetunde.

Suurepärane kingitus - poolvääriskivid Aventuriin, hematiit ja pärl. Eesti disain.
Aventuriiniga ehted
Aventuriin
Aventuriin on väga võimas jõukuse kivi. See kristall neutraliseerib negatiivsed olukorrad ja pöörab need ümber. Psühholoogiliselt tugevdab aventuriin liidriomadusi ja otsustavust. See edendab kaastunnet ja empaatiat ning soodustab sihikindlust. Aventuriin leevendab viha ja ärritust. Füüsiliselt soodustab aventuriin head enesetunnet.
Roheline aventuriin on lohutaja ja südame ravitseja. Vabastab negatiivsetest emotsioonidest ja mõtetest. Annab inimesele hea enesetunde ja meelerahu.

Suurepärane kingitus - poolvääriskivid dumortieriit, hematiit, pärl. Eesti disain.
Dumortieriidiga ehted
Dumortieriit
Dumortieriit aitab olla jaatava ellusuhtumisega ja jääda hingelt nooreks. Dumortieriit aitab enda eest seista, pakkudes kannatlikkust ja julgust. See aitab liigse erutuvuse korral rahuneda, soodustab erapooletust ja edendab enesest hoolimist ning elust rõõmu tundmist. See on kasulik, kes puutuvad igapäevaselt kokku kriisi ja traumaga. Abistab lavahirmust, häbelikkusest, stressist, foobiatest, unetusest, paanikast, hirmust, depressioonist ja kangekaelsusest üle saamisel.

Suurepärane kingitus - poolvääriskivid roosa kvarts, pärl. Eesti disain.
Hauliidiga ehted
Hauliit
Hauliit on äärmiselt rahustav kivi ja aitab unetuse vastu. Hauliit õpetab kannatlikkust, aidates jagu saada raevust ja kontrollimatust vihast. Ta imab endasse nii teie kui teie poole suunatud viha. See aitab üle saada ka isekusest, tugevdades positiivseid iseloomujooni. Kivi tugevdab mälu ja teadmisjanu.

Hematiidiga Siselly ehted naistele ja lastele
Hematiidiga ehted
Hematiit 
Maandus, mõtteselgus, stabiilsus, rahu, tasakaal [2]

Suurepärane kingitus - poolvääriskivid Ahhaat, pärl, hematiit ja jaad. Eesti disain.
Jaadiga ehted
Jaad
Jaad on puhtuse ja rahulikkuse sümbol. Jaad suurendab armastust ja hoolivust. See on kaitsev kivi, mis hoiab kandjat kahju eest ja loob harmooniat. Usutakse, et see tõmbab ligi head õnne ja sõprust. Jaad edendab iseseisvust, vabastab negatiivsetest mõtetest ja rahustab meelt. Ta aitab vabaks lasta emotsioone, eriti ärritust.

Suurepärane kingitus - poolvääriskivid Jaspis ja hematiit. Eesti disain.
Jaspisega ehted
Jaspis
Jaspist tuntakse kui “ülimat hoolitsejat”. See toetab ja hoiab stressiaegadel ning toob hinge rahulikkust ja terviklikkust. Jaspis tuletab inimestele meelde, et üksteist on vaja aidata. Psüholoogiliselt annab jaspis meelekindlust kõigi püüdluste puhul. Vaimsel tasandil soodustab jaspis kiiret mõtlemist, edendab organisatsioonilisi võimeid ning projektide elluviimist. See ergutab kujutlusvõimet ja aitab ideid ellu viia. Jaspis toetab keha pikaajalise haiguse või haiglas olemise korral ja annab kogu organismile uut energiat.

Suurepärane kingitus - poolvääriskivid Kaltsedon ja pärlikarp. Eesti disain.
Kaltsedoniga ehted
Kaltsedon
Sinine kaltsedon on loovuse kivi, mis avab meele uutele ideedele ja aitab uusi olukordi vastu võtta. Annab vaimset paindlikkust ja sõnalist osavust, suurendades kuulamis- ja suhtlusoskust. See stimuleerib võimet õppida teisi keeli ja parandab mälu. Kivi teeb südame kergeks ja annab võime optimistlikumalt tulevikku vaadata.

Suurepärane kingitus - poolvääriskividest käevõrud Karneool, Hematiit, Oonüks. Eesti disain.
Karneooliga ehted
Karneool
Karneool maandab ja ankurdab teid hetkereaalsusesse. Kivi on oivaline elujõu ja motivatsiooni taastaja ning loovuse ergutaja. Karneool annab julgust, edendab positiivseid eluvalikuid, hajutab apaatiat ja motiveerib edule äris ja teistes tegevustes. Karneool on kasulik igat sorti ahistamisest vabanemisel. Emotsionaalses plaanis on see kivi võimas kaitse kadeduse, raevu ja pahameele eest.

Suurepärane kingitus - poolvääriskividest kõrvarõngad Kassisilm. Eesti disain.
Kassisilmaga ehted
Kassisilm
Kassisilma kantakse, et säilitada nooruslikkust ja ilu. Ta kaitseb negatiivse energia eest. Toob head õnne, meelerahu ja eneseusaldust. Kassisilm annab kandjale rikkust ja aitab seda säilitada.

Suurepärane kingitus - poolvääriskivid korall ja pärl. Eesti disain.
Koralliga ehted
Korall
Korall on kire ja armastuse energia kandja. Korall suurendab viljakust ja aitab luua ema-lapse vahelist ühendust. Korall tõmbab ligi armastust ja küllust. Ta leevendab stressi, toob sisemist rahu ja tugevust.

Kuukiviga Siselly ehted naistele
Kuukiviga ehted
Kuukivi 
Tundlikkus, intuitsioon, inpiratsioon, kaitse, jumalanna energia [2]

Suurepärane kingitus - poolvääriskivid Kvarts, Hematiit ja Oonüks. Eesti disain.
Kvartsiga ehted
Kvarts
Kvarts on tõeline meistertervendaja ja seda võib kasutada iga haigusseisundi puhul.  Kvarts tasakaalustab ja puhastab aurat ja organismi ning rahustab kogu närvisüsteemi, annab jõudu ja vitaalsust. Ta suudab lahustada kehasse kogunenud emotsionaalseid blokeeringuid.

Suurepärane kingitus - poolvääriskividest käevõrud Oonüks, Hematiit ja Laavakivi. Esti disain.
Laavakiviga ehted
Laavakivi
Laavakivi rahustab emotsioone. Ta kaitseb ja pakub tuge, kui Sinu elus toimuvad muutused. Laavakivi aitab viha maandada.

Suurepärane kingitus - poolvääriskividest käevõrud Labradoriit. Eesti disain.
Labradoriidiga ehted
Labradoriit
Labradoriit on müstiline ja kaitsev kivi, valgusetooja. Surub maha hirmud ja ebakindluse, tugevdab usku iseendasse. Labradoriit käevõru rahustab üliaktiivset meelt ja annab energiat kujutlusvõimele, tuues esile uusi ideid. Labradoriit on toetav kaaslane muutustes, andes tugevust ja visadust.

Suurepärane kingitus - poolvääriskivid Sodaliit, kvarts ja larvikiit. Eesti disain.
Larvikiidiga ehted
Larvikiit
Larvikiit on kaitsev ja maandav kivi. Ta tõrjub negatiivset energiat. Larvikiit õpetab kannatlikkust ja toetab asjade lõpuleviimist. Larvikiit aitab teha raskeid otsuseid, mis ei põhineks emotsioonidel. Larvikiit aitab talletada kergemini uut informatsiooni. Ta aitab uute situatsioonidega kergemini kohaneda.

Suurepärane kingitus - poolvääriskivid Lasuriit. Eesti disain.
Lasuriidiga ehted
Lasuriit ehk lapis lazuli
Lasuriit ehk Lapis Lazuli on kaitsev kivi – ta tunneb ära psüühilise ründe, blokeerib selle ja suunab energia tagasi selle allika juurde. Lasuriit vabastab kiiresti stressist, luues sügava rahuseisundi. Lasuriit julgustab võtma endale eluülesannet. See ilmutab sisemist tõde, suurendab eneseteadlikkust ning võimaldab eneseväljendust vabalt ja kompromisse tegemata. See kivi annab inimesele kestvat ausust, kaastunnet ja õiglust. Lasuriit seob armastus- ja sõprussuhteid ning abistab tunnete ja emotsioonide väljendamises.

Suurepärane kingitus - poolvääriskivid Liivakivi, Kvarts ja pärl. Eesti disain.
Liivakiviga ehted
Liivakivi
Liivakivi aitab saavutada eesmärke, toetab loovust ja suhteid. Ta aitab selgelt mõelda. Leevendab tujukust, aitab keerulistes olukordades rhulikuks jääda ja tasakaalustab emotsioone. Liivakivi on kaitsev kivi, mis suunab soovimatu energia kandjast eemale.

Suurepärane kingitus - poolvääriskivid Lumiobsidiaan, kvarts ja jaspis. Eesti disain.
Lumiobsidiaaniga ehted
Lumiobsidiaan
Lumiobsidiaan on võimas kaitsev kivi. Kivi blokeerib psüühilise ründe ja kõrvaldab negatiivseid vaimseid mõjusid. See kivi rahustab ja mahendab. Ta õpetab teid hindama nii vigu kui edu. Lumiobsidiaan on puhtuse kivi, mis annab kehale, meelele ja vaimule tasakaalu. Ta aitab ära tunda ja vabaks lasta valesid mõttemalle ja stressitekitavaid meelemustreid. See suurendab sisemist keskendumist.

Suurepärane kingitus - poolvääriskividest käevõrud Mäekristall. Eesti disain.
Mäekristalliga ehted
Mäekristall
Mäekristall on tõeline meistertervendaja ja seda võib kasutada iga haigusseisundi puhul.  Mäekristall tasakaalustab ja puhastab aurat ja organismi ning rahustab kogu närvisüsteemi, annab jõudu ja vitaalsust. Ta suudab lahustada kehasse kogunenud emotsionaalseid blokeeringuid.

Malahhiidiga Siselly ehted naistele
Malahhiidiga ehted
Malahhiit
Muutused, armastus, kaitse, tervendus [2]

Suurepärane kingitus - poolvääriskivid Oonüks. Eesti disain.
Oonüksiga ehted
Oonüks
Must oonüks on jõudeandev kivi. See annab tuge raskete või segaste olukordade puhul. Oonüks tugevdab elujõudu, püsivust ja visadust. Oonüks on vaimne toonikum, mis leevendab kõikehõlmavaid hirme ja muresid. Oonüksilt pärineb hindamatu kink- võime targalt otsustada.

Suurepärane kingitus - poolvääriskivid päikesekivi, ahhaat, kvarts, hematiit. Eesti disain.
Päikesekiviga ehted
Päikesekivi
Päikesekivi on rõõmurikas, sära inspireeriv kivi. See annab elurõõmu ja hea enesetunde ning tugevdab intuitsiooni. Kui elumõnu on kadunud, taastab päikesekivi selle ja aitab teil enda eest hoolitseda. Hoidke päikesekivi alati enda juures, kui teil on raske öelda ei ja kui te pidevalt ohverdate end teiste heaks.

Suurepärane kingitus - poolvääriskivid Preniit. Eesti disain.
Preniidiga ehted
Preniit
Hele preniit on tingimatu armastuse kivi ja kristall tervendaja enda ravitsemiseks. See on kivi, mis võimaldab teil alati kõigeks valmis olla. Preniit loob meelerahu ja kaitset. Hea feng shui kivina aitab preniit korda luua, hõlbustades mittevajaliku vabakslaskmisest. Psühholoogiliselt mahendab preniit õudusunenägusid, foobiaid ja sügavaid hirme.

Pärliga Siselly ehted naistele ja lastele
Pärliga ehted
Pärl
Puhtus, ausus, rahu, tarkus, ilu [2]

Suurepärane kingitus - poolvääriskivid Pärlikarp. Eesti disain.
Pärlikarbiga ehted
Pärlikarp/Pärlmutter
Pärlmutter leevendab stressi. Ta aitab üle saada hirmudest ning mõjub rahustavalt halva iseloomu korral. Pärlmutter toetab armastuse väljendamist, aitab teha selgeid otsuseid. Pärlmutter kaitseb negatiivsete mõjude eest.

Püriidiga ehted
Püriit

Püriit on suurepärane energiakilp. See tõkestab negatiivset energiat. Püriit on positiivne kivi, ergutab ideede voolu. Psühholoogiliselt leevendab püriit ärevust, suurendab eneseväärikust ja -usaldust. Püriit parandab mälu ja meenutamist.

Suurepärane kingitus - poolvääriskivid hematiit, turmaliin, rodoniit. Eesti disain.
Rodoniidiga ehted
Rodoniit
Rodoniit on emotsionaalne tasakaalustaja, mis toidab armastust ja innustab inimkonna vendlust. See suudab näidata probleemi mõlemat külge. Kivi ergutab, puhastab ja aktiveerib südant. Kasuliku esmaabikivina ravib rodoniit emotsionaalset šokki ja paanikat. See kivi on äärmiselt kasulik emotsionaalse enesehävituse, kaassõltuvuse ja ahistamise puhul. Rodoniit tasakaalustab ja liidab füüsilisi ja vaimseid energiaid. See ehitab üles usalduse ja mahendab meeltesegadust.

Suurepärane kingitus - poolvääriskividest käevõrud- Roosa kvarts. Eesti disain
Roosa kvartsiga ehted
Roosa kvarts
Roosa kvarts on tingimatu armastuse ja lõputu rahu kivi. See õpetab armastuse tõelist olemust, ta puhastab ja avab südame kõigil tasanditel ning toob sügavat sisemist tervenemist ja enesearmastust. See on rahustav ja veenev, mis on suurepärane trauma või kriisi korral. Roosa kvarts tõmbab uut armastust ligi ja olemasolevates suhetes taastab see usalduse ja harmoonia. Roosa kvarts eemaldab õrnalt negatiivse energia ja asendab selle armastavate võngetega.

Suurepärane kingitus - poolvääriskivid Türkiis, Rubiin ja Tsoisiidis. Eesti disain.
Rubiin tsoisiidiga ehted
Rubiin tsoisiidis (anioliit)
Rubiin tsoisiidis (anioliit) on suureks abiks hinge tervenemisele. Aitab üle saada hirmudest, muudab negatiivsed võnked positiivseteks. Ta toetab meelt ja elujõudu, tasakaalustab tundeelu ja suurendab optimismi.

Suurepärane kingitus - poolvääriskivid Serpentiin. Eesti disain.
Serpentiiniga ehted
Serpentiin
Serpentiin ehk New Jade on maandav kivi. Psühholoogiliselt aitab serpentiin tekitada tunde, et kontrollite oma elu rohkem. See korrigeerib vaimseid ja emotsionaalseid tasakaalutusi ning abistab tervendava energia teadlikul suunamisel probleemsete alade poole. Füüsiliselt on serpentiin äärmiselt puhastav. Arvatakse, et see tagab pika ea.

Suurepärane kingitus - poolvääriskivid pärl, oonüks, sodaliit. Eesti disain.
Sodaliidiga ehted
Sodaliit
Sodaliit on oivaline kivi meele jaoks. See soodustab ratsionaalset mõtet, objektiivsust, tõde ja intuitiivset taju koos oma tunnete sõnastamisega. Psühholoogiliselt loob see kivi emotsionaalset tasakaalu ja rahustab paanikahoogusid. Sodaliit tõstab enesehinnangut ja suurendab eneseusaldust.

Suitsukvartsiga Siselly ehted naistele ja lastele
Suitsukvartsiga ehted
Suitsukvarts
Kaitse, maandus, muutused, õnn [2]

Tiigrisilmaga Siselly ehted naistele
Tiigrisilmaga ehted
Tiigrisilm
Kaitse, loovus, tasakaal, maandus, ausameelsus [2]

Suurepärane kingitus - kullaga kaetud hõbedast sõrmus Topaas kristalliga
Topaasiga ehted
Topaas
Topaas on leebe ja kaastundlik kivi, mis suunab energiat sinna, kus seda kõige rohkem vaja on. See rahustab, tervendab, ergastab, laeb ja annab uut informatsiooni. Topaas edendab tõde ja andestamist. See kõrvaldab kahtluse ja ebakindluse. Topaasi vibreeriv energia annab rõõmu, heldekäelisust, küllust ja head tervist. Seda on traditsiooniliselt tuntud armastuse ja rikkuse kivina, mis aitab edukalt sihile jõuda. Negatiivsus ei jää rõõmsameelse topaasi juures ellu. Kivi edendab avatust ja ausust, eneseteostust ning tungivat soovi arendada sisemist tarkust.

Suurepärane kingitus - poolvääriskivid Turmaliin ja jaad. Eesti disain.
Turmaliiniga ehted
Turmaliin
Turmaliin on vaimne tervendaja, muudab negatiivsed mõttemallid positiivseteks. Aitab enese ja teiste mõistmist. Tugevdab eneseusaldust ja vähendab hirmu. Tõmbab ligi inspiratsiooni, kaastunnet, tolerantsi ja rikkust. Roosa turmaliin tõmbab ligi amastust.

Suurepärane kingitus - poolvääriskivid türkiis, hematiit. Eesti disain.
Türkiisiga ehted
Türkiis
Türkiis on kõige tõhusam tervendaja, mis annab tröösti vaimule ja heaolu kehale. Türkiis on kaitsev kivi ja hajutab negatiivset energiat. Vaimselt annab türkiis sisemist rahu ja abistab loovat väljendumist. Emotsionaalselt stabiliseerib türkiis meeleolumuutusi ja toob meelerahu. See ergutab romantilist armastust.

Allikas:

1. J. Hall “Kristallide piibel”;

2. M. Ambre “Kristallide kuningriigi sõnumid”;

3. P. Permutt “Kristallide maailm”