KAS SINA KANNAD KÕRVARÕNGAID ÕIGESTI?

Kuidas sina kannad kõrvarõngaid õigesti?

Tundub ju lihtne küsimus ja esimese hooga tuleb mõte, kuidas kõrvarõngaid üldse valesti kanda saab…

Selleks, et vältida kõrvalesta mädanemist ja taguse sissekasvamist kõrvalestale, peab järgima kahte reeglid:

  1. Tagune peab olema soones
  2. Kõrvaauke ja kõrvarõngaid tuleb puhastada VÄHEMALT iga 6 nädala tagant

Klassikalise tagusega kõrvarõngad

Oled sa mõelnud, miks on tavaliste klassikaliste kõrvarõngaste otsas sooned? Ei, need ei ole niisama tehtud, vaid tagune peab sinna soonde jääma.

Igal kõrvarõngal peaks olema vähemalt 1 kui mitte 2 soont.

Tihti lükkavad inimesed kõrvarõngaste tagused võimalikult kõrva vastu, sest on hirm, et kõrvarõngad kaovad muidu ära. Jah, just siis kaovadki, sest tagune liigub vabalt. Kui tagune on lükatud soonde, siis ei saa ta liikuda ja ei tule nii kergesti ka ära. Samas jätab see piisavalt ruumi, et kõrv saaks hingata. See hoiab omakorda ära kõrva mädanemise ohu ja välistab kõrvarõnga taguse kasvamist kõrvalesta külge. Jah, neid juhtumeid on palju, kus kõrvarõnga tagust peab minema eemaldama lausa kirurgilisel teel ja seda eriti lastel!

Suurepärane kingitus - Kullatud hõbedast kõrvarõngad
Klassikalise tagusega kõrvarõngad

Kui oled otsustanud kanda kõrvarõngaid pidevalt, siis peab kõrvarõngad eemaldama kõrvast ja puhastama steriilse vahendiga VÄHEMALT iga 6 nädala tagant. See tagab kõrva puhtuse, mädanemise ja taguse sissekasvamise ohud. Vahendid, mida igapäevaselt kasutad (šhampoon, palsam, lakk jne.) kõik see satub ka kõrvarõnga ja taguse ümber.

Selleks, et ehe säravana säiliks, peaks tegelikult kõrvarõngad eemaldama sauna, duši alla, ujuma minnes. Selleks, et kõrvarõngad ei deformeeruks, peaks need eemaldama magama minnes. Vaata ehete hooldusest lähemalt siit.

Inglise lukuga kõrvarõngad

Selleks, et Inglise lukuga kõrvarõngad ei kaoks, peab kinni panemisel käima väike klik, kui tagune läheb oma pessa. Kui on näha, et kõrvast läbi minev tagune ei kinnitu korrektselt, tuleb seda VÄGA VAIKSELT lükata vastavalt vajadusele üles või alla. NB! Jõudu kasutades võib kinnitus murduda.

Suurepärane kingitus - Kullatud hõbedast kõrvarõngad
Inglise lukuga kõrvarõngad

Inglise lukuga kõrvarõngad tuleb kindlasti enne magamist eemaldada, kuna ehe võib magades deformeeruda. Lisaks ehete hooldusest vaata siit.

Kõrva torgatavad kõrvarõngad

Kõrva torgatavatele kõrvarõngastel tavaliselt ei ole tagust. Kui on soovi, siis saab sinna kinnitada silikoonist tagused.

Suurepärane kingitus - poolvääriskividest kõrvarõngad Roosa kvarts ja Pärl. Eesti disain.
Torgatavad kõrvarõngad

Kuna kõrva torgatavad kõrvarõngad on üldjuhul pikad, siis tuleb need kindlasti enne magama minekut eemaldada, et vältida ehte deformeerumist. Lisainfot hooldusest leiad siit.

Kõrvarõngad lastele

Tihti arvatakse, et torgatava tagusega kõrvarõngad on lastele pikad ja tagune hakkab torkima. See on valearusaam. Kui tagune on kinnitatud ilusti soonde, on tagune ja kõrvarõngas ühel kaugusel. Kindlasti ei tohi lastele osta lühikese sabaga kõrvarõngaid (ei inglise lukuga ega torgatava tagusega), kuna siis ei käi kõrvalesta ja kõrvarõnga vahel õhk ning jällegi on oht nii mädanemisele kui taguse sissekasvamisele. Kindlasti tuleb ka lälgida laste puhul, et ei kasvaks juuksed läbi kõrvaaugu.